Jak dbać o włosy latem?

Dbanie o włosy latem to bardzo ważna rzecz.  W okresie letnim włosy są szczególnie narażone na negatywne działanie promieni słonecznych, wiatru oraz chlorowanej wody. Trzeba wtedy zadbać o to, aby zabezpieczyć włosy, tak aby nie stały się one podatniejsze na uszkodzenia.

Ochrona włosów przed słońcem
Bardzo istotne jest to, aby latem chronić włosy przed słońcem. Każda osoba powinna mieć w upalne dni na głowie kapelusz, dzięki czemu włosy nie będą narażone na negatywne działanie promieni słonecznych. Oczywiście można korzystać w takich przypadkach również z produktów zawierających w sobie filtr UV, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć włosy.

Podcinanie i rozczesywanie włosów Na podstawie porad Fryzjera w Bielsku Białej
W salonie fryzjerskim warto decydować się na regularne podcinanie włosów, lecz należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby ich nie farbować. Nałożenie koloru na włosy sprawia, że włosy mogą się przesuszyć, a wtedy na dużym słońcu się uszkodzą, co potwierdzi każdy fryzjer. Włosy należy także często rozczesywać, warto też spłukiwać z nich chlor, wtedy też można je dobrze oczyścić i nie stanie się z nimi nic złego. Profesjonalne rozczesywanie realizuje salon fryzjerski, do którego można udać się na taką usługę, aby została ona wykonana prawidłowo. Regularne wizyty u fryzjera są jak najbardziej wskazane, jeśli w okresie letnim z włosami wszystko ma być w porządku. Poza tym należy pamiętać o tym, aby nie suszyć włosów suszarką, a stosować naturalną pielęgnację swoich włosów, np. przy użyciu specjalnych produktów nawilżających.